Podsumowanie – II Rajd Beskidzki

2 Rajd Beskidzki zakończył zmagania w czwartym roku działania Śląskiej Ligi Rajdowej RC. Pomimo nieciekawie zapowiadającego się poranka na starcie stanęło 23 zawodników. Na szczęście poranek nie przełożył się na resztę dnia i jedynie ostatni odcinek specjalny był rozegrany w trakcie deszczu. Niekwestionowanym zwycięzcą rajdu był Patryk Kuźma, dla którego zdobycie pierwszego miejsca w tym rajdzie było jedyną szansą na wskoczenie na najniższy stopień podium klasyfikacji generalnej na koniec sezonu. Z tego zadania Patryk wywiązał się znakomicie. Walka o tytuł mistrzowski, która miała się rozstrzygnąć pomiędzy Wojtkiem a Michałem zakończyła się na 4 odcinku specjalnym – urwane mocowanie koła przez Michała zagwarantowało Wojtkowi drugie miejsce w Rajdzie Beskidzkim oraz tytuł mistrza Śląskiej Ligi Rajdowej RC w roku 2019. Michał – pewny wicemistrzostwa ŚLRRC pomimo dużej straty zakończył rajd na 3 miejscu wyprzedzając na ostatnim odcinku świetnie jadącego Jaroslaw Mostowik.
W kategorii Junior jednoznacznym zwycięzcą rajdu, jak również mistrzem na koniec sezonu został Jaś Mostowik, który zakończył sezon z kompletem zwycięstw w kategorii Junior. Drugie miejsce w tej kategorii zarówno w rajdzie jak i na koniec sezonu przypieczętowała Agnieszka Machała. Na najniższym stopniu podium znalazł się Kamil Froehlich, który wraz z bratem Przemkiem są poważnymi kandydatami do walki o podium w każdej rundzie następnego sezonu. 3 miejsce w klasyfikacji generalnej kategorii Junior zajęła nieobecna na tym rajdzie z powodu kontuzji Madzia Woś, której życzymy szybkiego powrotu do pełni sił.

Serdecznie dziękujemy wszystkim sponsorom 2 Rajdu Beskidzkiego. Bez was nie dałoby się rozegrać tej imprezy w takiej formie!
Do zobaczenia za rok!

Ośrodek Promocji Gminy Węgierska Górka
Rally Cars RC
Zoo-Portiernia
Galeria Elektryczna „EL-Skład” sp.j.
Studio Reklamy PixelArt

Leave a comment