I ZST Polski Cieszyn

W południe 28 czerwca na terenie ZST Cieszyn do walki na odcinkach specjalnych stanęli zawodnicy Śląskiej Ligi Rajdowej RC oraz czeskiego Pucharu Moraw. Ta polsko-czeska runda po raz kolejny obfitowała w emocje, rywalizację oraz pokaźną frekwencję – na starcie stanęło aż 35 załóg. Rajd ZST Polski Cieszyn rozegrano na 8 odcinkach specjalnych – główną nawierzchnią był przyczepny asfalt, lecz to śliska kostka i trawiaste łączniki były miejscami zaskakującymi nawet największych weteranów. Prowadzący już od drugiego odcinka specjalnego Tomáš Lysák z fabrycznego teamu Team ŠKODA Samohýl Motor nie oddał prowadzenia aż do końca – pewnie zwyciężając rajd. Jego zespołowy kolega Jakub Charvát – również „za kierownicą” Škody Fabii R5 – zajął najniższy stopień podium. Pozwoliło to zawodnikom Škody na dominację klasyfikacji zespołowej. Dwie Fabie przedzielił Lubomír Klinkáček w Toyocie Yaris WRC zajmując drugie miejsce w klasyfikacji generalnej, jak również drugie miejsce w klasyfikacji zespołowej wraz z Janem Šmarda Hornet Racing Team. Trzecie miejsce w klasyfikacji zespołowej zajął Słowacki fabryczny team Toyoty – PPC Team Plus.
Najlepsza trójka Polaków znalazła się w klasyfikacji generalnej na miejscach 8,10,11. Byli to Wojtek Firlit (Ford Fiesta WRC), Krzysiek Wicik (Škoda Fabia WRC), Tomek Majdak (Ford Fiesta WRC). Wymieniona trójka tryumfowała w kategorii Pirelli Cup oraz WRC2.
Jako Śląska Liga Rajdowa RC dziękujemy naszym czeskim kolegom z Moravia Cup za wspólną rywalizację, pokazanie najwyższego poziomu oraz wysokiej kultury rajdowania. Wielkie podziękowania kierujemy w stronę ZST Cieszyn, szczególnie pani dyrektor Bożeny Cholewy za udostępnienie terenu do rozegrania zawodów, cierpliwość i poświęcony czas.
Dziękujemy sponsorom, którzy pozwolili nam przeprowadzić zawody na najwyższym poziomie:
Galeria Elektryczna „EL-Skład” sp.j.
Zoo-Portiernia
Studio Reklamy PixelArt
Browar Zarzecze
Rally Cars RC

Leave a comment