I Rajd Katowicki

Sezon 2020 rozpoczęliśmy 23 lutego na 1 Rajdzie Katowickim. W przeciwieństwie do rund, które rozpoczynały poprzednie sezony ŚLRRC była to runda organizowana na hali. Pomysł okazał się wspaniały – nie trzeba było martwić się o pogodę (która była fatalna), jak również frekwencja okazała się jedną z rekordowych.Do rywalizacji na szkolnym parkiecie przystąpiło 32 zawodników chętnych powalczyć o najwyższe lokaty na koniec sezonu. W klasyfikacji junior kolejne dominujące zwycięstwo padło łupem Jasia Mostowika w Peugeocie 306 Maxi (Jaś zajął także 12 miejsce w klasyfikacji generalnej!). Za jego plecami sprawa nie była jednak tak oczywista. Drugi stopień podium równą jazdą wywalczyła sobie Maja Kęsek w Fabii R5. Trzecie i czwarte miejsce zajęli bracia Froehlich. Szczególny pech dopadł Przemka, który ukończył rajd na 4 miejscu, a do 5 odcinka specjalnego znajdował się na drugim miejscu w klasyfikacji generalnej. Jeszcze bardziej wyrównana rywalizacja toczyła się w klasyfikacji generalnej. Powodem była specyfika trasy, a także niezmarnowana przerwa zimowa u znacznej części zawodników.

Tak zacięta rywalizacja już na pierwszej rundzie jest doskonałą prognozą przed nadchodzącym sezonem.Najniższy stopień podium zajął Krzysiek Woś jadący Peugeotem 306 Maxi. Jego przewaga nad czwartym – Tomkiem Majdakiem wyniosła 348 tysięcznych sekundy. Krzyś stracił drugie miejsce, które zajmował przez 5 odcinków na rzecz zeszłorocznego mistrza – Wojtka Firlita jadącego Hyundaiem i20 Coupe WRC. Gigantyczne doświadczenie i spokojna głowa pozwoliła Wojtkowi na wykręcenie świetnych czasów na 2 ostatnich odcinkach specjalnych oraz zgarnięcie 4 punktów na power stage. Jedynym zawodnikiem, któremu nie udzieliła się rywalizacja był zeszłoroczny wicemistrz – Michał Machała w Hyundaiu i20 Coupe WRC. Michał zdominował rajd wygrywając wszystkie odcinki specjalne (w tym power stage), kończąc rajd z prawie 40-sekundową przewagą nad drugim zawodnikiem w klasyfikacji generalnej.Walka o mistrzostwo ŚLR zapowiada się równie ciekawie jak w zeszłym roku!Serdecznie dziękujemy organizatorowi rajdu – Jarkowi MostowikowiDo zobaczenia na kolejnej rundzie Śląskiej Ligi Rajdowej RC!